piątek, 22 lutego 2013

Noël Alyson - "W siódmym niebie"


Tytuł: W siódmym niebie
Autor: Alyson Noel
Wydawnictwo: Książnica
Liczba stron: 380
Moja ocena: 9/10


Alyson Noel – bestsellerowa autorka „New York Timesa”. Światową sławę przyniósł jej cykl „Nieśmiertelni”. Powieści Alyson Noel wydawane są w 36 krajach. Wychowała się w Orange County w Kalifornii. Po szkole wyjechała do Myken w Grecji, a następnie przeprowadziła się na Manhattan i pracowała jako stewardesa. Obecnie mieszka w Kalifornii i pracuje nad kolejną książką.


Hailey Lane jest stewardesą. Kiedy w dniu jej urodzin zostaje odwołany lot, szczęśliwa kobieta wraca do domu przed czasem, by przygotować się do randki. Jednakże na miejscu zastaje niespodziankę zupełnie inną, niż oczekiwała. Bez zastanowienia chwyta torby i ucieka. Jej życiowe plany właśnie legły w gruzach. Hailey robi więc to, co wychodzi jej najlepiej: wyrusza w podróż dookoła świata, by uleczyć złamane serce. Z Nowego Jorku do Paryża, z Puerto Rico do Grecji, Alyson Noël zabiera nas w podróż wypełnioną mojito na każdym postoju, ekstrawaganckimi pasażerami w każdym fotelu i przystojnymi facetami na każdym lotnisku.


Bohaterką jest dochodząca trzydziestki kobieta Hailey, której życie zmienia się w jednej chwili. Po 4-letnim związku z pilotem samolotów zastaje swojego chłopaka zabawiającego się innym...mężczyznom. Dziewczyna rozstaje się z nim i na nowo stara się ułożyć sobie życie, pozbyła się luksusowego życia i musiała sobie sama radzić co na początku sprawiało jej ogromną trudność. Jej marzenie spełnia się i wreszcie kończy swoją pierwszą książkę. Wiedzie swoje życie w samotności. Ma za to wiernego przyjaciela Clay'a – geja, który jest dla niej oparciem w trudnych chwilach.
Na swojej drodze spotyka kilku mężczyzn, Max, który bardzo jej imponował pod każdym względem miał tylko jedną drobną wadę, która sprawiła, że ich związek nie przetrwał, wcześniej natomiast poznała Dane'a z którym nie miała dobrego kontaktu, denerwował ją na każdym kroku, byli dla siebie zupełnymi przeciwieństwami, lecz czy ktoś kiedyś nie powiedział, że przeciwieństwa się przyciągają?


Książka bardzo mi się spodobała, jest wciągająca i opowiada historię, którą niejedna z nas chciałaby przeżyć. Pełna humoru a jednocześnie też romantyzmu, opowiada o zażyłej przyjaźni i miłości, której każdy z nas pragnie. Szukanie swego miejsca w świecie jest również wątkiem tej historii, miło byłoby szukać swojego miejsca w podobny sposób.


Książka zawiera 39 rozdziałów, z których każdy zaskakuje swoją treścią.


Okładka jest również bardzo oryginalna i przyciąga spojrzenia. Można zakochać się w niej od pierwszego wejrzenia. Mnie oczarowała, myślę, że z Wami będzie tak samo. Miłego czytania.