środa, 6 lutego 2013

Elizabeth Chandler - "Pocałunek Anioła"


Autor: Elizabeth Chandler
Tytuł: Pocałunek anioła
Seria: Pocałunek anioła
Tom: I
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012r.
Ilość stron: 224
Ocena: 8/10

„Miłość, której nie można uśmiercić
Niebezpieczeństwo, którego nie można zlekceważyć”


Wiara w anioły? Wielu z nas myśli że to tylko wyimaginowane stworzenia, niektórzy wierzą, że nad nami czuwają, ale co, gdy wszystko się wali i nie ma żadnej reakcji? Czy wtedy mamy jakąkolwiek podstawę do tego by nadal w nie wierzyć? Nasze życie opiera się głównie na wierze, to taki napęd dający siłę, by rano wstać, pójść do szkoły, pracy, by myśleć pozytywnie o każdym kolejnym dniu. Bywają jednak sytuacje, kiedy przez spotykające nas nieprzyjemne sytuacje załamani przestajemy wierzyć w to co budowało nasze życie...Elizabeth Chandler to literacki pseudonim Mary Claire Helldorfer. Autorka zajmuje się wieloma gatunkami literackimi, lecz największą sławę przyniósł jej bestsellerowy romantyczny cykl dla młodzieży, od tytułu pierwszego tomu nazywany „;Pocałunek anioła”. Elizabeth Chandler mieszka w Baltimore w USA, uwielbia niesamowite opowieści, koty oraz baseball.


Bohaterką I tomu pt. „;Pocałunek anioła” jest Ivy – młoda dziewczyna, której niczego nie brakuje do szczęścia, ma kochającą rodzinę, przyjaciół, urodę, wkrótce również miłość. Ivy kolekcjonuje figurki aniołów, wierzy, że każdy z nich ma wyznaczone zadanie i każdy odpowiada za swoje cele.
Jej wiara przejawia się jednak w nienawiść, kiedy podczas jazdy samochodem ginie miłość jej życia, dziewczyna niszczy figury załamana utratą najważniejszej osoby w jej życiu.


Książka już w pierwszych zdaniach zachęca do przeczytania, niezwykle wciągająca i pobudzająca wyobraźnię historia. W wielu momentach zapiera dech w piersiach, z niecierpliwością czytałam ją, by dowiedzieć się jaki będzie koniec. Autorka nie zawiodła moich oczekiwań, trudno oderwać się od takiej lektury.

Książka zawiera 16 rozbudowanych rozdziałów, które bardzo szybko się czyta dzięki niemęczącej oczu czcionce.


„Pocałunek anioła” opowiada historię wielkiej miłości, a zarazem ogromnego cierpienia po utracie bliskiej osoby, pokazuje również jak ważne jest wsparcie przyjaciół i rodziny. W takiej sytuacji nawet wsparcie młodszego brata jest bardzo ważne. Cierpienie to jednak znajdzie swój koniec po rozwiązaniu zagadki...


Książka została przepięknie oprawiona, jest delikatna, a zarazem oddaje bardzo głęboki przekaz. Zachęca do przeczytania już od pierwszego wejrzenia. To właśnie wygląd zewnętrzny zachęcił mnie do przeczytania tej niesamowitej historii, bardzo się cieszę, że trafiła w moje ręce. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne części cyklu: „;Potęga miłości” i „Bratnie dusze”. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterów.