Szukaj na tym blogu

23 lutego 2013

Anna Wawrykowicz - "Ni mu. Język hiszpański dla dzieci"Autor: Anna Wawrykowicz 
Tytuł: Ni mu. Język hiszpański dla dzieci
Wydawnictwo: Wagros
Data wydania: 2012
Ilość stron:94
Ocena:  9/10Od dłuższego czasu chciałam nauczyć się Hiszpańskiego. gdy tylko nadarzyła się taka okazja nie zawahałam się ani na chwilę. Moja mama, jak tylko ją zobaczyła chwyciła się za głowę i powiedziała: "Gośka, taka książka dla Ciebie? Ile ty masz lat?" 

Książka rzeczywiście kierowana jest głównie do dzieci zaczynających swoją przygodę z językiem hiszpańskim. Jako, że nigdy wcześniej nie miałam możliwości obcowania z tym językiem, uznałam, że książka dla dzieci będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie chciałam od razu rzucać się na głęboką wodę.

Pani Anna Wawrykowicz prezentuje nam świetny podręcznik do nauki hiszpańskiego dla dzieci w wieku 7-10 lat. Zawiera on płytę z 99 nagraniami. Dzięki niej można poznać techniki wymowy. Wystarczy niewielka chwila, aby załapać jak się wymawia dane litery i coraz lepiej mi idzie. Przez niecały miesiąc przerobiłam całą książkę i widzę wyraźne postępy. Przed zapoznaniem się z publikacją nie umiałam powiedzieć niczego w tym języku poza "Hola" :) 

 
Po miesiącu umiem: 
 • Przedstawiać się oraz powiedzieć skąd jestem
 • Przywitać się i pożegnać
 • Poznałam wiele słówek, zarówno przyborów szkolnych, kolorów jak i zwierząt
 • Nauczyłam się liczyć do dziesięciu
 • Poznałam gramatykę (liczbę mnogą, rodzaj żeński i męski)
 • Powiedzieć jaki dany przedmiot ma kolor
 • Opisać swój dom i pokój
 • Opowiedzieć o swoich członkach rodziny i czym się zajmują
 • Opisać pogodę
 • Poznałam tradycje związane z Bożym Narodzeniem W Hiszpanii

"Ni mu" składa się z 30 lekcji oraz 5 lekcji powtórzeniowych, gdzie możemy sprawdzić swoją wiedzę nabytą we wcześniejszych rozdziałach. W zależności od tempa pracy podręcznik umożliwia naukę w ciągu ok 50 godzin lekcyjnych. Mnie zajęło to równy miesiąc, jedna lekcja na jeden dzień. Jestem nieco starsza, a poza tym uczenie się hiszpańskiego sprawiało mi przyjemność.

Przez podręcznik przeprowadzają nas przesympatyczni bohaterowie - Rosita, Juanito oraz zaczarowany byczek - Manu.

Książka jest przepięknie wydana. Kolorowe obrazki dodają książce wiele uroku i z pewnością zachęcą młodych uczniów do korzystania z niej. 
Wszystkie słówka i sytuacje są zobrazowane oraz opisane poniżej. Wymowy wszystkich z nich możemy posłuchać na nagraniu.Na końcu książeczki znajduje się słownik z większością słówek znajdujących się w książce. Za słowniczkiem znajdują się naklejki, które trzeba przykleić w poszczególnych zadaniach na danej stronie.

Nauka hiszpańskiego z tą pozycją to czysta przyjemność . Bez żadnego nauczyciela nauczyłam się więcej niż się po niej spodziewałam. Serdecznie polecam!!


Za cudowny podręcznik serdecznie dziękuję wydawnictwu Wagros:
9 komentarzy:

 1. Chciałabym nauczyć się Hiszpańskiego : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Język hiszpański nie jest dla mnie czymś obcym. Od paru lat uczę się go w zaciszu pokoju, ale myślę, że ten podręcznik również zachęca do nauki. :) Jeśli ty go tak chwalisz to rzeczywiście coś musi w tym być. Chętnie bym sięgnęła. ^.^

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuje ;*


  zamierzam pójść do szkoły z takim językiem. bardzo mi się podoba :)
  dużo się juz nauczyłas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym się kiedyś nauczyć mówić po hiszpańsku :)
  Chciałabym Cię poinformować, że powróciłam do blogowania, ale na innym blogu^^ Oto link: http://crazy-world-of-caroline.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mile Panie,

   Pod koniec wrzesnia rusza internetowy kurs jezyka hiszpanskiego dla dzieci, niemniej wszyscy sa mile widziani. Strona to www.hiszpanskizpablo.pl

   ¡Hasta pronto!

   Usuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY