poniedziałek, 28 stycznia 2013

Mark McElroy - "Świadome śnienie dla początkujących"


Autor: Mark McElroy
Tytuł: Świadome śnienie dla początkujących
Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2013r
Ilość stron: 284
Ocena: 7/10


Założeniami autora było głównie nauczenie nas świadomego śnienia i kontrolowanie swoich snów. To niemożliwe pomyślisz. Byłam tego samego zdania, jednak po przeczytaniu tej publikacji naprawdę zaczęłam wierzyć, że możemy kontrolować swoje sny i oddziaływać, sterować nimi.

Zacznijmy od tego czym jest świadome śnienie. Otóż jest to sen, w którym stajemy się świadkami tego, że śnimy oraz osiągamy kontrolę nad przebiegiem tego snu.


W książce znajduje się 9 rozdziałów. Każdy z nich zawiera po kilkanaście podrozdziałów. Początek to typowe wprowadzenie, opisy snów, porady co zrobić, aby dobrze sypiać, wywoływanie świadomych snów, osobiste wskazówki i techniki osób, które świadomie śnią już od dłuższego czasu, zastosowanie świadomego snu czy interpretacja snów.

Publikacja ta to mnóstwo porad i wskazówek, które pozwolą nam być świadomym podczas sny, co może być naprawdę ciekawym przeżyciem. Metody zastosowane w książce mają przynieść rezultaty po około 90 dni.

Świadome śnienie to świetny sposób na pozostanie duszą towarzystwa, gdyz większość ludzi interesuje się snem i wszystkim co z nim związane. Możesz zabłysnąć wiedzą o świadomym śnieniu.

Bardzo ciekawym pomysłem wykorzystanym w książce było zrobienie dziennika snów, w którym zapisuje się sny z dokładnymi szczegółami i datą snu. Dzięki temu sny będą nas odwiedzały częściej i będziemy więcej z nich pamiętać.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o śnie, zachęcam do sięgnięcia po tę publikację.